موفقیت در تولید وتجارت

0

موفقیت در تولید وتجارت

1- همیشه بین 5 تا 10 درصد درآمدتان را پس انداز کنید، حسابی برای خودتان به اسم پاداش داشته باشید و هفتگی یا ماهیانه درصدی از درآمدتان را پس انداز کنید این کار نه تنها باعث بی نیازی و موفقیت بیشتر می‎شود بلکه محرکی می‎شود تا انگیزه‎تان برای کسب سود بیشتر بالاتررود، اصلاً آن را برای لذت‎های آنی یا روز مبادا نگذارید، هدفی عظیم‎تر در ذهن داشته باشید و برای دستیابی به آن فکرتان را متمرکز کنید و مطمئن باشید کسی نمی‎تواند در آن اختلالی به وجود دارد.
2- نامه‎های قدردانی و تشکر بنویسید، این نامه‎ها در نفس خود انرژی ویژه‎ای دارند، در پایان روزبه این بیندیشید چه کسانی مستحق دریافت این نامه از طرف شما هستند، شاید کسانی که برای شما مانع ایجاد کردند و باعث شدند شما تلاش بیشتری بکنید و دستاوردی بزرگتر کسب کنید نیز جزو کسانی باشند که این نامه را دریافت کنند، به همه کسانی که شما را به مبارزه طلبیده‎اند و یا از شما حمایت کرده‎اند، می‎توانید این نامه‎ها را ارسال کنید. در نامه یادآور شوید چقدر وجودشان برای شما اثر بخش و مفید بوده است.

3- اکثر مواقع به خاطر آنچه به خوبی انجام می‎دهید کسی از شما قدردانی نخواهد کرد، عادت کنید که خودتان کار خویش را تایید کنید و به خودتان جایزه بدهید، هیچ کس نمی‎تواند به اندازه خودتان شما را بالا ببرد یا پایین بیاورد، به جای نگاه منتقدانه به خود بهتر است با سپاس به خود نگاه کنید و به خاطر موفقیت‎های که کسب کرده‎اید به خودتان جایزه بدهید، یک شام دوست داشتنی، یک هدیه، یک برنامه تفریحی و.. هر آنچه که شما را خوشحال و استرس وجودی شما را به آرامش تبدیل می‎کند.
4- پیش از آغاز کار و فعالیت روزانه دورو برتان را مرتب کنید، همه چیزرا نظم دهید، به گونه‎ای که هم در دسترس و هم جالب‎تر به نظر آیند، زمانی که دوروبرتان بهم ریخته است زمان و انرژی زیادی از شما می‎گیرد و از تمرکز شما بر انجام کارهایی که در اولویت هستند می‎کاهد، در پایان هر روز وسایل خود را به جایی که تعلق دارد بر گردانید تا محیطی مرتب داشته باشید و حس و انرژی مثبتی دریافت کنید.
“موفقیت در تولید وتجارت

5- ما انسان‎ها اسیر شمار بسیاری از عادت‎هایی هستیم که فقط استرس آور است. با نگاهی دقیق به زندگی خود ببینید شما چگونه زمان خود را سپری می‎کنید و اسیر چه عادت‎های هستید، هرروز اسیر چه کارهایی می‎شوید که در رسیدن شما به موفقیت کوچکترین تاثیری ندارد، این افکار و عادت‎ها را از زندگی خود حذف کنید، نگذارید مطالب بی اهمیت دیگران باعث از دست دادن زمان ارزشمند شما شود به این دلیل که توان گفتن اینکه کارهای مهم‎تری دارید را ندارید. عادت‎های که شمارا به موفقیت نزدیکتر می‎کند را جایگزین عادت‎های غیر ضرروری خود کنید.

6- شکرگزاری معجزه می‎آفریند، باعث می‎شود فشارهای روحی و عصبی روز التیام بخشد، استرس را به کامیابی تبدیل می‎کند، موفقیت از شکرگذاری منشا می‎گیرد، هر شب موهبت‎های زندگیتان را برشمارید و بابت آنها سپاسگزار باشید، به زمانی فکر کنید که یک موقعیت دشوار به صورت یک نعمت درآمد، حال به مسائلی که پیرامونتان است فکرکنید و آن را به فرصتی برای رسیدن به هدفتان درآورید، همیشه نعمت‎های نهفته در پس بحران‎ها را شناسایی کنید و استرستان را به موفقیت تبدیل کنید.

نویسنده: مهندس جواد یوسفیان موسس شرکت پیشگامان سلامت افلاک

پاسخ دهید